Vitaj v našom e-shope / osobný odber v showroome možný v pondelok až sobotu, predajne FIT PLUS v OC sú otvorené.

Tribulus Terrestris

Kotvičník zemný alebo Tribulus Terrestris je pre svoje pozitívne pôsobenie na organizmus jednou z najviac obľúbených bylín na svete medzi mužmi, ale aj ženami. Má adaptogénny vplyv na ľudský organizmus a je označovaný aj ako zázračná bylina...

Jedným z hlavných dôvodov je vplyv rastliny na produkciu hormónov u oboch pohlaví, teda tvorbu testosterónu u mužov a estrogénov u žien. Tribulus má priaznivé účinky aj na omladenie tela a plodnosť a obsahuje veľké množstvo saponínov, ktoré sú pre ľudský organizmus vhodné pri náročnejšom cvičení a posilňovaní, pomáhajú zvýšiť silu a podporujú rast svalov. Tribulus Terrestris pomôže k lepším výkonom, je pomocníkom pri regenerácii svalstva a tiež podporuje sexuálnu aktivitu. Tribulus je obsiahnutý skoro v každom prírodnom produkte určenom na podporu libida. Výhodou kvalitných výživových doplnkov s tribulusom je jeho obsah v dávke, ktorý býva bežne aj 4x vyšší oproti komerčným produktom predávaným v lekárňach. Je prírodnou alternatívou syntetických anabolických prípravkov.

Tribulus Terrestris a jeho účinky

  • podporuje rast svalov a ich regeneráciu
  • zvyšuje výdrž a silu organizmu
  • podporuje dynamiku rýchlych svalových vlákien
  • má pozitívny vplyv na imunitu
  • zlepšuje potenciu a zvyšuje libido, zároveň sa odporúča pre zlepšenie pohyblivosti a tvorby spermií
  • pomáha pri problémoch s prostatou a častým močením

Užívanie kvalitného Tribulusu Terrestris je bezpečné

Klinické štúdie nedokázali nežiadúce účinky užívania tribulusu, ako negatívny dopad na antidopingový test (kvalitný 100% čistý extrakt Tribulusu - nezamieňajte s komplexnými stimulantmi, alebo nekvalitným tribulusom), negatívny dopad na krv, pečeň, či obličky, ani pri užívaní nadmerných dávok (4000-8000mg/deň po dobu mesiaca, Tribulus s 80% saponínov).(Clinical Study 2006-2012-2016 //pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/)

Dávkovanie Tribulusu Terrestris

U každého človeka je rozdielna schopnosť vstrebávania i reagovania na Tribulus Terrestris. Základné dávkovanie sa začína pri 300 až 500 miligramoch tribulusu na deň. Záleží však na jeho kvalite, obsahu saponínov a zvlášť podielu protodioscínu. Čím vyšší obsah, tým kvalitnejší Tribulus. Obsah ale musí byť doložený nezávislým laboratóriom.

Podľa vedcov konzumovanie tribulusu môže navýšiť hladinu testosterónu až o 30 %. Táto bylina mení pomer medzi svalmi a tukmi v prospech svalov. Veľmi vhodný je pre mužov starších ako 35 rokov, v tomto veku u nich produkcia testosterónu začína postupne klesať.

     

Tip: Pre najvyšší obsah žiaducich saponínov je najvyhľadávanejším Weider Premium Tribulus a Body Attack Tribulus Extreme.

36,00 € 44,40 €
Vypredané / Na objednávku
53,30 € 66,60 €
Vypredané / Na objednávku
22,20 €
Vypredané / Na objednávku
19,50 €
Na sklade
39,30 €
Na predajni
28,70 €
Vypredané / Na objednávku
41,87 € 53,00 €
Vypredané / Na objednávku
19,90 €
Vypredané / Na objednávku
42,00 €
Vypredané / Na objednávku
18,57 € 23,50 €
Vypredané / Na objednávku
20,94 € 26,50 €
Vypredané / Na objednávku
17,60 €
Vypredané / Na objednávku
20,94 € 26,50 €
Vypredané / Na objednávku

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem