🔥 Nakupuj v BLACK FRIDAY tu 🔥

Sveltus švihadlo ťažké PVC, 2x 250 g

Sveltus švihadlo ťažké PVC, 2x 250 g

Vypredané / Na objednávku

Sveltus rýchle kovové švihadlo ideálne pre začiatočníkov

15,90 € s DPH
Mám záujem
Hmotnosť 100 g
Dĺžka 300 cm

Sveltus švihadlo ťažké PVC, 2x 250 g

Zásady výberu švihadla:

Pre správnu funkciu by mal byť povraz z ťažšieho materiálu, aby pri krúžení bola čo najviac využitá jeho zotrvačná sila. Držadlo by malo byť pohodlné do ruky. Najdôležitejšie je, aby ste si zvolili správnu dĺžku. Odmeriate ju tak, že keď stúpite na stred povrazu a do každej ruky chytíte držadlá, mali by siahať až pod ramená.

Tréning so švihadlom:

Skákať cez švihadlo síce nie je nič zložité, ale pri zlej technike sa skoro unavíš. Ešte horšie je, ak iba nedostatočne rozvíjaš dynamický odraz, o ktorý by ti malo ísť predovšetkým. 

 1. Techniku krúženia švihadlom si najlepsie nacvičíš tak, že do každej ruky uchopíš obidva konce švihadla a krúžiš v bočnej rovine švihadlom pozdĺž tela. Do pohybu zapájaš iba zápästie, lakte drž vo výške pása pri tele. Vyvaruj sa nesprávnemu krúživému pohybu celých paží.    2. Efektivitu práce s tymto náčiním zvýšiš, ak sa najskôr sústredíš na nácvik dôkladnej práce členkov pri odraze bez použitia švihadla.    3. Na začiatku tréningu sa postav pred švihadlo a krúživým pohybom obidvoch zápästí súčasne ho presuň pred telo.    4. Odraz rob iba prepínaním členkov a dopadaj na špičky. Pri skákaní by sa tvoje päty vôbec nemali dotýkať podložky. Iba tak možeš dostatočne rozvíjať bežecký odraz. Dopadaním na päty by otrasy zbytočne zaťažovali chrbticu, kĺby a šľachy.  5. Švihadlo je ako metronóm, ktorý ti pomáha udržiavať rovnomerný rytmus výskokov. Pre spestrenie tréningu kombinuj poskoky na mieste znožmo bez medziskoku alebo s medziskokom, poskoky na jednej nohe, striedanie poskokov na pravej a ľavej nohe (pri prešvihu dopad na pravú a potom aj ľavú nohu).   Ďalšie možnosti:  • dvojšvih (pri vyššom výskoku vás švihadlo obkrúži 2-krát),  • poskoky s pažami skríženými pred trupom,  • striedanie krúženia švihadla vpred a vzad.

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Hmotnosť 100 g
Dĺžka 300 cm

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky