Real Pharm CLA 90 kapsúl

CLA je  konjugovaná kyselina linolová, ktorá podporuje spaľovanie tukov a zdravú hladinu cholesterolu.

Dostupnosť Na sklade
Možnosti doručenia
Kód: 1040800
€16,90
Real Pharm CLA 90 kapsúl
real pharm cla 90kaps
Jarný Tip

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

Real Pharm CLA - Omega mastná kyselina, ktorá podporuje chudnutie

Konjugovaná kyselina linolová (z angl. CLA, conjugated linoleic acid) je druh esenciálnej mastnej kyseliny. Esenciálna mastná kyselina je taká kyselina, bez ktorej telo nebude správne fungovať. Niektoré tuky si telo dokáže vytvoriť samo (neesenciálne), ale tie esenciálne musíme prijímať z potravy.

Stručne povedané, existujú dva hlavné typy esenciálnych tukov, ktorými sú omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. CLA je podkategóriou omega 6 mastných kyselín. Jej celý názov je polynenasýtená konjugovaná kyselina linolová.3

Slovo "konjugovaná" predstavuje chemické usporiadanie jednoduchých a dvojitých väzieb molekúl. Tento názov pomáha určiť, o aký typ tuku sa jedná. CLA je prirodzene sa vyskytujúcim trans-tukom, ktorý je druhom nenasýtených tukov. Na rozdiel od umelo vytvorených trans-tukov sa predpokladá, že ten prírodný má zdravotné prínosy.

Vďaka CLA množstvo výhod:

 • zlepšuje telesnú kompozíciu
 • podporuje spaľovanie tukov
 • je antimutagénna
 • je protirakovinová (rakovina prsníkov, rakovina kože)
 • je antidiabetická
 • prevencia aterosklerózy
 • zlepšuje funkciu imunitného systému
 • znižuje produkciu eikozanoidov
 • pôsobí proti vysokému krvnému tlaku

Prečo je CLA dobré užívať aj keď necvičíš?

 • Niektorí vedci sa domnievajú, že CLA môže pomôcť pri tvarovaní postavy a uľahčovať proces chudnutia vďaka zrýchleniu metabolizmu.

 • Predpokladá sa, že CLA pomáha telu odbúravať a spaľovať tukové bunky a zabraňuje ukladaniu nadmerného množstva tuku. Tento proces prebieha hlavne v tukových bunkách uložených vo svalovom tkanive.

 • Je dôležité si uvedomiť, že tukové bunky vo vnútri svalu neovplyvňujú hladinu telesného tuku, keďže ten je určený podkožným tukom medzi pokožkou a svalom. CLA v týchto procesoch zohráva rolu na bunkovej úrovni.

 • Väčšina účinkov CLA na chudnutie a zmeny metabolizmu bola pozorovaná len v bunkách v skúmavke alebo v štúdiách na zvieratách. Napríklad v štúdii, kde boli prasce kŕmené CLA (až 2 % ich denného príjmu), mali po skončení významne menej tuku na chrbte a viac svalov.

žena merajuca obvod pása chudnutie s cla

S čím je vhodné kombinovať CLA?

 • s pohybom
 • so stimulačnými látkami
 • s adaptogénmi
 • so spaľovačmi tukov

DÁVKOVANIE CLA

Užívajte 1 kapsulu 1x denne. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku 1 kapsulu.

Výživové údaje v 1 porcii (1 kapsula)

Aktívne látky  na 1 porciu 1 kps

Konjugovaná kyselina linolová CLA

800 mg **

 

*(ODD:  Odporúčaná denná dávka); **(ODD nie je stanovená)

ZLoženie:

Konjugovaná kyselina linolová (CLA), želatína (obal kapsuly), zvlhčovadlo - glycerol, voda.

Vedľajšie účinky CLA

Našťastie nie sú známe žiadne vedľajšie účinky pridania väčšieho množstva CLA do stravy, ak CLA užívate v správnom množstve. Ak sa rozhodnete pre doplnok s CLA, uistite sa, že pozorne sledujete pokyny na dávkovanie na zadnej strane balenia.

UPOZORNENIE:

Tento výrobok je určený pre zdravé dospelé osoby. nemali by ho užívať tehotné a dojčiace ženy. Je dôležité dodržiavať zdravý životný štýl a vyváženú, pestrú stravu. Nie je určené pre osoby citlivé na ktorúkoľvek zložku produktu.

Výživový doplnok sa nemôže používať ako náhrada (substitúcia) pestrej stravy. Neužívajte v prípade vysokého krvného tlaku, srdcových ochorení, bolesti hlavy, psychických porúch, cukrovky, astmy alebo iných liekov. Ak užívate iné lieky alebo máte zdravotné ťažkosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia. Prípravok nie je určený na používanie osobami mladšími ako 18 rokov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Referencie:

 1. CHIN, S. F., et al. Dietary sources of conjugated dienoic isomers of linoleic acid, a newly recognized class of anticarcinogens. Journal of food composition and analysis, 1992, 5.3: 185-197.

 2. Schoeller DA, Watras AC, Whigham LD (2009) A meta-analysis of the effects of conjugated linoleic acid on fat-free mass in humans. Appl Physiol, Nutr, Metab 34(5):975–978

 3. GAULLIER, Jean-Michel, et al. Conjugated linoleic acid supplementation for 1 y reduces body fat mass in healthy overweight humans. The american journal of clinical nutrition, 2004, 79.6: 1118-1125.

 4. KIM, Yoo, et al. Impact of conjugated linoleic acid (CLA) on skeletal muscle metabolism. Lipids, 2016, 51.2: 159-178.

 5. KOBA, Kazunori; YANAGITA, Teruyoshi. Health benefits of conjugated linoleic acid (CLA). Obesity research & clinical practice, 2014, 8.6: e525-e532.

 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4429457/
 7. https://nutritionj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12937-023-00876-3
 8. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0963996923007032
 9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17490954

 

PREČO JE O VÝROBKU TAK MÁLO INFORMÁCIÍ?

Bohužiaľ, vzhľadom na prísne právne predpisy EÚ môžeme o našich doplnkoch poskytnúť len obmedzené informácie. V zozname môžu byť uvedené len schválené tvrdenia, ktoré sú uvedené v databáze EÚ. Nemôžeme zdieľať vedecké výsledky, ktoré neboli predložené EÚ na schválenie. Nemôžeme uvádzať benefity látok obsiahnutých v produkte ako napríklad benefity adaptogénov, rastlinných látok alebo aminokyselín. Viac takýchto informácií od nás dostanete v našich newsletteroch, alebo počas priameho kontaktu na predajni.

Dodatočné parametre

Kategória: CLA
Hmotnosť: 0.1 kg
Forma produktu: Kapsule
Značka: Real Pharm
Počet dávok: 90

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Real Pharm, je jedna z najrýchlejšie rastúcich výrobcov výživových doplnkov v Európe.

Real Pharm je značka, ktorej hlavným cieľom je najvyššia kvalita výrobkov.

V spolupráci s laboratóriami a najlepšími športovcami rôznych športových disciplín vytvorila spoločnosť Real Pharm rad doplnkov výživy s najvyšším svetovým štandardom.

Real Pharm s nadšením vytvára doplnky stravy na podporu každého športu. Vysoko moderné doplnky majú vynikajúce zloženie a špičkovú kvalitu.