Harbinger Leather Lifting Straps, kožené trhačky

Špeciálne upravená pravá koža ponúka maximálnu priľnavosť na tyči bez pridaného objemu v dlani. Trojvrstvový dizajn udržuje tvar a zabraňuje roztrhnutiu. Predĺžené.
Dostupnosť Na sklade
Možnosti doručenia
Kód: 5060911/361781
€20,75 –24 % €15,58
Harbinger Leather Lifting Straps, kožené trhačky
29798 harbinger leather lifting straps kozene trhacky
Tip
€20,75 –24 %

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

Harbinger Leather Lifting Straps, kožené trhačky

Prečo nosiť trhačky?

Jason Ferruggia raz napísal: "Žiadne trhačky, žiadne trapézy." Nikdy neboli vyslovené štyri pravdivejšie slová. No, možno pravdivejšie slová boli vyslovené niekoľkokrát, ale nikdy ich nevyslovil niekto, kto by mal také trapézy, aké má Jason.

Množstvo internetových drsňákov bude kričať, že trhačky sú "cheating" a nikdy by ste ich nemali používať. Z určitého pohľadu majú pravdu, pretože trhačky nie sú v powerliftingu povolené - hoci v súťažiach strongmanov sú často povolené, nech to stojí, čo to stojí. A hoci vždy hlásam špecifickosť tréningu v silovom trojboji, ak sa počas prípravy používajú opatrne a selektívne, trhačky vám môžu pomôcť dosiahnuť prírastky sily a veľkosti, ktoré sa priamo prenesú do vašich hlavných zdvihov.

Asi najväčšou výhodou používania trhačiek je, že vám umožňujú unaviť cieľový sval bez toho, aby ste sa museli obávať, že vám najskôr zlyhá úchop, alebo preťažíte svaly predlaktia, alebo lakeť. To je v priamom súlade s pravidlom "správny/nesprávny článok", ktorým by sa malo riadiť takmer všetko, čo robíte v posilňovni.

Nepoznáte toto pravidlo? Mali by ste. Predstavil ho profesor na vysokej škole Fred DiMenna, bývalý profesionálny kulturista s doktorátom z kinetiky príjmu kyslíka (áno, jeden z tých múdrych aj s praxou). Pomohol kulturistom utvrdiť sa v dôležitosti tohto jednoduchého testu pri výbere cvičenia.

Sú to len dve jednoduché otázky:

Aký je cieľový sval cvičenia?

Ktorý sval sa unaví ako prvý?

Ak odpoveď na každú otázku nie je rovnaká, ide o mizerné cvičenie. Fred vždy hovoril, že cviky musia byť ťažké nielen preto, aby boli ťažké, ale aj zo správnych dôvodov.

Ak je teda vaším zámerom zlepšiť veľkosť a silu určitej svalovej skupiny a používanie trhačiek zlepšuje vašu schopnosť to dosiahnuť, noste ich bez hanby!

Zhrnutie k trhačkám 

Váš úchop zohráva dôležitú úlohu v technike mnohých zdvihov. Pri mŕtvych ťahoch a rumunských drepoch vám ruky pomáhajú nastaviť latky a chrániť chrbát. Pri príťahoch vám pevné stlačenie tyče pomáha vytvoriť väčšiu silu v celých ramenách a chrbte.

Znamená to, že by ste pri týchto pohyboch nikdy nemali používať trhačky? Nie nevyhnutne. Namiesto toho majte na pamäti tieto pravidlá:

Nerobte všetko a stále s trhačkami. Pracujte bez trhačiek, kým vám nezačne zlyhávať úchop alebo obmedzovať technika, a potom ich použite na dokončenie práce.

Ak veľa cvičíte s trhačkami, venujte sa aj práci s predlaktím, aby ste si udržali a vybudovali úchop.

Nemajte pocit, že sa musíte pripnúť trhačkami len preto, aby ste dosiahli určitú váhu. Je v poriadku nechať úchop diktovať, koľko zdvihnete, ak je to vaša parketa. Stále môžete zosilnieť aj bez trhačiek!

Pokiaľ ide o drepy, trhy, nadhody a iné olympijské zdvihy, mnoho ľudí je proti trhačkám kvôli možnosti zlomeného zápästia a prílišnej sebadôvere liftérov. Ak sa chcete naučiť tieto zdvihy, naučte sa, ako bezpečne zlyhať - to je dôležitejšie ako to, či máte trhačky alebo nie. Ide o to aby ste vedeli kam skočiť, keď už činku neudržíte, či ju hodíte za seba, pred seba. 

Keď chcete činku rýchlo pustiť, trhačky môžu byť problémom, preto prispôsobte štýl použitiu trhačiek.

Dodatočné parametre

Kategória: Trhačky
Hmotnosť: 0.2 kg
Model: Unisex
Úroveň záťaže: Heavy Lifting
Značka: Harbinger
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JH Avatar autora | 5.4.2024
Kvalitní a praktický výrobek.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Harbinger fitness doplnky na cvičenie - to je svetová jednotka! Harbinger vám ponúka 100% garanciu kvality. Rukavice, bandáže, trhačky, opasky na cvičenie. V ponuke až 6 druhov, fitlopty, expandre, balančné náčinie, opasky kožené aj nylonové na suchý zips, stojany na kliky, pomôcky pre drepy, boxovacie rukavice aj závažia.

Všetky fitness rukavice HARBINGER

sú určené na posilňovanie, cvičenie na strojoch, kardio zariadeniach a s činkami. Tieto rukavice nie sú pracovné. Avšak stáva sa, že vybavujeme aj veľké objednávky pre pracovníkov, ktorí si potrebujú chrániť ruky ale vyžadujú aj mieru citlivosti. Fitness doplnky od Harbingeru môžete nájsť aj v dobrých fitness centrách, kde plnia úlohu profesionálnych pomôcok na cvičenie.

 

Najobľúbenejšími pánskymi rukavicami sú rukavice model Harbinger 140 PRO, dámskymi zasa model 149. Najpoužívanejšími trhačkami u nás sú opäť "harbingerácke" trhačky a to klasické bavlnené s výplňou pre ochranu pokožky v okolí zápästia. Výhradným dovozcom značky Harbinger Fitness na Slovensko je spoločnosť FIT PLUS, spol. s r. o.