Vitaj v našom novom e-shope /  Predajne  FIT PLUS majú upravené otváracie hodiny. 

Fitlopta Alex Clasic 65 cm

Fitlopta Alex Clasic 65 cm

(1 hodnotení)
Vypredané / Na objednávku

Hladká Fit Lopta Alex 65 cm Classic je dnes neodmysliteľnou súčasťou preventívnych cvičení i liečebnej rehabilitácie detí a dospelých.

9,90 € - ušetríš -35 %
6,40 € s DPH
Mám záujem
Hmotnosť 500 g
Info Pumpa nie je súčasťou balenia

Hladká Fitlopta Alex 65 cm Classic je dnes neodmysliteľnou súčasťou preventívnych cvičení i liečebnej rehabilitácie detí a dospelých. Dynamické sedenie na fitloptách sa ukázalo ako skvelá alternatíva k statickému sedeniu na kancelárskych stoličkách. Na fitloptách sedia žiaci v triedach i manažéri trpiaci bolesťami chrbtice. Ženy v domácnosti cvičia preventívne metodické zostavy proti predčasnému vzniku osteoporózy. Aerobic s fitloptou patrí k bežnému sortimentu každého moderného fitness centra.

Cvičenie a fitlopta?

Cvičenia s fitloptou v tehotenstve sú stále populárnejšie. S pomocou fitlopty sa dá pôsobiť na hlboký stabilizačný svalový systém a dosiahnuť krásna a štíhla postava. Fitlopta ako nestabilná sférická plocha núti zapájať svaly v úplne nových a prekvapivých vzorcoch. Metodické zostavy s fitloptou sú integrálnou súčasťou každého kondičného plánu v tréningu vrcholových športovcov. S fitloptou dokážu cvičiť ľudia v každom veku, pretože prevažná väčšina cvikov nezaťažuje váhonosné kĺby a preto je prijateľná aj pre seniorov. Fitlopty sú vyrábané špeciálnou patentovanou technológiou. Protišmykový obal fitlopty tvorí niekoľko vrstiev mäkčeného polyvinylchloridu a produkt má ideálne dynamicko-elastické parametre. Tzv. teplý koeficient prospieva komfortu i špeciálnym rehabilitačným metodikám. Fitlopta lepšie sedí na podlahe a protišmykový povrch zabraňuje prílišnému kĺzaniu tela. Špecialitou výrobku je patent Anti Burst.Tento systém ponúka zvýšenú bezpečnosť proti náhlemu prasknutiu fitlopty.

Aj v prípade náhleho prederavenia, či prepichnutia fitlopty táto nepraskne, iba pomaly vyfučí. Tento typ patrí medzi najvyhľadávanejšie moderné fitlopty pre alternatívne sedenie, domáce cvičenia, rehabilitáciu a aerobik. Disponuje európskym certifikátom CE 93/42 a dokonalými hygienickými parametrami, ktoré ju preferujú pre použitie v oblasti zdravotníckych aktivít. Je oficiálne odporučená napr. Asociáciou kanadských fyzioterapeutov. UPOZORNENIE Pokiaľ je fitlopta poškodená, prejaví sa to do 24 hodín po prvom nafúknutí. Vtedy je potrebné výrobok okamžite reklamovať.

NAFÚKNUTIE špeciálnou rýchlopumpou, nožnou pumpou alebo kompresorom.

Fitloptu nenafukuj schladenú, aspoň 2 hodiny pred nafúknutím by mala byť uložená pri izbovej teplote 20°C. Častou chybou je príliš slabé nafúknutie fitlopty, je príliš mäkká a vtedy sa neprejavia naplno jej elasticko-dynamické parametre. Fitlopta sa nafukuje na dve etapy a odporúčame veľmi jednoduchý postup. PRÍKLAD: Zakúpi si si 65cm fitloptu. Označ si na stene alebo na dverách značku 65 cm. Prvá etapa – nafúkni fitloptu asi 5 cm pod značku a nechaj aspoň 2 hodiny fitloptu odležať. Druhá etapa – dofúkni fitloptu po značku 65 cm. Fitlopta je pevná a zároveň pružná, optimálne vlastnosti získa až po niekoľkých dňoch!!! Pri sedení na fitlopte musia byť kolená nižšie ako bedrový kĺb!!!

Ako nafúkať fitloptu?

Existuje 7 spôsobov, ako nafúknuť fitloptu. Z praxe odporúčame varianty 2 a 3. Fitloptu bude treba totiž občas dofúknuť a vtedy sa prítomnosť rýchlopumpy, alebo žabky ukáže mimoriadne užitočná. 1. Pumpou na bicykel - vzhľadom na objem fitlopty trvá tento spôsob neúmerne dlho. 2. Rýchlopumpou s objemom 0,5 litra nafúknete fitloptu asi za 2 minúty. 3. Nožnou žabkou dosiahnete podobný efekt. 4. Veľkoobjemovou pumpou. 5. Malým príručným kompresorom 6. Kompresorom na benzínovej pumpe - pozor na prefúknutie! 7. Ústami - krajná možnosť - neodporúčame!

K

KristínaBratislava, 03. 07. 2015

Hmotnosť 500 g
Info Pumpa nie je súčasťou balenia

Naposledy prezerané

Fitlopta Alex Clasic 65 cm
Alex Fitlopta Alex Clasic 65 cm
6,40 €
9,90 €
Vypredané / Na objednávku

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem