Body Solid Aerobic Step ST100, aerobický schodík

Aerobický schodík je skutočne všestranný športový doplnok. Umožňuje trénovať celé telo rôznymi spôsobmi: aerobic step, step & toning: spoločne alebo oddelene, strečing atď. a zároveň modulovať intenzitu tréningu podľa vašich potrieb a schopností. Mäkké, jemné. viac tonizujúce a energické. alebo veľmi intenzívne. Jediným limitom je vaša odvaha!
Dostupnosť Na sklade (dodanie 5-10 dní)
Možnosti doručenia
Kód: 5010907/ST100
€105 –17 % €87
Body Solid Aerobic Step ST100, aerobický schodík
Body Solid Aerobic Step ST100, aerobický schodík
€105 –17 %

Registrovaní zákazníci
nakupujú výhodnejšie

K nákupom tiež
ponúkame aj darčeky

Zastupujeme iba
špičkové a overené značky

Záručný a pozáručný servis s
vlastnými technikmi

Body Solid Aerobický schodík ST100

Tréning step aerobicu nielenže posilňuje cievny systém: nohy, srdce, pľúca, ale dáva vám aj možnosť precvičiť hornú časť tela nezávisle od zvyšku, ale súčasne alebo v inom čase ako zvyšok tela.

S aerobickým schodíkom Bodytrading ST100 môžete svoje tréningy urobiť oveľa pestrejšími a profesionálnejšími. Pomocou tohto aeróbneho stepu môžete svoj tréning obohatiť o rôzne cviky. Zlepšíte si koordináciu, vytrvalosť a kardio cvičenie.

Tento multifunkčný schodík je výškovo nastaviteľný, takže si môžete tréning urobiť tak intenzívny, ako chcete. Máte tiež možnosť trénovať hornú časť tela oddelene od dolnej časti tela. Široká platforma poskytuje stabilitu a protišmyková vrchná vrstva poskytuje väčšie pohodlie.

Široké rozpätie pre maximálnu stabilitu

Zosilnený kryt, protišmykový a rebrovaný pre lepšiu absorpciu nárazov

Dobré rozmery pre tanečné pohyby

Rozmery: 100 x 36 x 25 cm

Prispôsobiteľná výška: 15 - 20 - 25 cm

Hmotnosť: 7,5 kg

Farba: sivá a čierna

So sprievodcom cvičením (a obrázkami) na 16 stranách

Povedzme si o step aeróbnom tréningu viac

Step aerobik je účinný tréning na zlepšenie kondície, chudnutie a budovanie svalov. Jednoduché choreografie na groovy hudbu precvičia váš kardiovaskulárny systém a spália veľa kalórií. Súčasný pohyb rúk a nôh navyše zlepšuje vašu koordináciu.

Prostredníctvom opory kroku sa počas všetkých cvičení posilňujú svaly nôh a zadku, ale počas step aerobiku sa rôznymi cvikmi precvičujú aj mnohé ďalšie svalové skupiny tela. Step aerobik je veľmi účinný a komplexný kondičný tréning. Tréning je vhodný pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Aerobik doma funguje skvele aj vďaka mnohým DVD s aerobikom a videám na YouTube.

Čo je účinnejšie, step aerobik alebo aerobik bez schodíka?

Step aerobik je účinnejší ako cvičenie bez schodíka, pretože pri cvičení so schodíkom sa viac precvičujú svaly nôh a zadku.

Okrem toho sa zaťažuje aj kardiovaskulárny systém, a to ešte viac pri cvičení s doskou, pretože vďaka stupňovej doske sa zvyšuje stupeň obtiažnosti, takpovediac ako pri lezení po schodoch. Okrem toho je spaľovanie tukov stimulované ešte účinnejšie vďaka náročnejším podmienkam so stepom.

Step aerobic cvičenia

So schodíkom môžete trénovať kondičné cvičenia pre celé telo. Pre svoju kondíciu a vytrvalosť môžete na step schodíku používať rôzne krokové sekvencie, ktoré rozprúdia váš kardiovaskulárny systém. Tieto aeróbne cvičenia vždy precvičia svaly nôh a zadku.

Existujú však aj step aerobikové cvičenia, ktoré precvičujú svaly nôh a sedacie svaly, ako aj svaly rúk, ramien, chrbta a brucha.

Kroky step aerobiku

V nasledujúcom texte popíšeme 8 najdôležitejších krokov step aerobiku:

1. Pochodovanie: Pri tejto jednoduchej sekvencii krokov, ktorá sa zvyčajne vykonáva aj na samom začiatku aeróbneho tréningu, chodíte na mieste.

2. Základný krok: Tento základný krok zahŕňa schodík. Najprv vykročíte na schod pravou nohou a potom nasleduje ľavá noha tak, aby obe nohy boli na schode. Potom v rovnakom poradí vykročte späť, najprv pravou nohou a potom ľavou.

3. Zdvíhanie kolena: Najprv položte jednu nohu na dosku a druhú nohu vytiahnite nahor. Nohu držte vo vzduchu pod uhlom 90° a potom ju spustite späť na podlahu. Noha na nášľapnej doske sa tiež vráti na podlahu. Teraz to robte v rýchlom striedaní.

4. Trojité koleno: Ide o rozšírenie zdvihu kolena. Postupnosť krokov zostáva rovnaká, len pokrčené koleno teraz trikrát (striedavo) klesne na podlahu a opäť sa zdvihne, kým sa obe nohy vrátia späť na podlahu.

5. Krok A: Najskôr vykročte pravou nohou na pravú stranu schodíka a následne ľavou nohou na ľavú stranu. Chodidlá postavte tak, aby špičky chodidiel mierne smerovali k sebe. Vytvoríte tak tvar písmena A. Potom opäť položte pravé chodidlo na zem a potom ľavé chodidlo vedľa seba.

6. Krok V: Postup krokov pri kroku V je rovnaký ako pri kroku A s tým rozdielom, že špičky prstov nesmerujú mierne k sebe, ale obe päty smerujú mierne dovnútra, čím vzniká tvar písmena V.

7. Von a dovnútra: Táto postupnosť krokov je tiež podobná krokom v tvare písmena V a A. Chodidlá však zostávajú rovno po stranách dosky. Špičky chodidiel smerujú dopredu a päty smerujú dozadu. Striedavo vykročte na stepschodík a späť na zem.

8. Over the Top: Postavte sa na stranu kroku tak, aby dlhšia strana bola vedľa vás. Potom najprv položte chodidlo na schodík, ktorý je vedľa dosky, a následne druhé. Potom sa vráťte na podlahu na druhej strane, jednu nohu za druhou.

Step aerobik je vhodný pre začiatočníkov

Step aerobik je vo všeobecnosti vhodný pre začiatočníkov. Ako začiatočník môžete začať s vyššie uvedenými základnými krokmi. Obzvlášť vhodné sú pochody alebo zdvíhanie kolien, ako aj trojitý krok s kolenami. Všetky kroky možno kombinovať s jednoduchými pohybmi paží. Môžete napríklad striedavo vystierať ruky spredu do strán alebo zhora nadol. Dôležité je, aby sa vždy pohybovali v súlade s hudbou.

Po zvládnutí dvoch vyššie uvedených základných krokov môžete cvičiť a trénovať ďalšie základné kroky.

Cvičenie krokov na step schodíku

Ak chcete začať so step aerobic tréningom, mali by ste sa najprv rozcvičiť základnými krokmi. Na to je veľmi vhodný vyššie opísaný pochod. Zahriať sa môžete aj trochu rýchlejšou chôdzou a priťahovaním kolien.

Aby ste rozhýbali celé telo, môžete robiť aj pohyby rukami, ktoré zodpovedajú rytmu. Nechajte ich napríklad krúžiť po stranách alebo ich striedavo priťahujte dopredu a dozadu. Približne po 10 minútach by ste mali byť dobre rozcvičení.

Zložitejšie cviky na Step schodíku pre pokročilých

Burpee na schodíku

Krížové obrátky na schodíku

Plank na schodíku

Step Overs na na schodíku

Burpee skoky na schodíku

Burpee Step-Ups

Triceps push ups

Dodatočné parametre

Kategória: Aerobické schodíky
Hmotnosť: 3 kg
Zameranie tréningu: Kardio
Značka: Body Solid
Nosnosť: 300 Libier / 136kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnosť a doživotná záruka Body Solid

Bezpečnosť nie je náhodná. Bezpečnosť vás a vašej rodiny je prvoradou starostlivosťou Body-Solidu. Naše bezpečnostné inžinierstvo začína silnou a pevnou konštrukciou každého fitness zariadenia (na rámy v domácich podmienkach získavate doživotnú záruku). Vysoko odolná uhlíková oceľ sa používa vo veľkej miere v celom ráme a priečnych nosníkoch, ako aj v závesoch, spojovacích bodoch a nastavovacích prvkoch. strojové spoje poskytujú výnimočnú pevnosť, zatiaľ čo nízkoprofilový dizajn prispieva k vynikajúcej stabilite.

Technológie Body Solid

Naše fitness zariadenia sú navrhnuté najmodernejšími technológiami vrátane najnovšieho CAD softvéru. Tento softvér nám umožňuje navrhnúť zariadenia s otočnými bodmi v optimálnych polohách a rozsahoch nastavenia, ktoré vyhovujú každému používateľovi, či má 1,50m alebo 2m.

Pevnosť Body Solid

Pokročilá uhlíkovo oceľová zliatina sa stará o to aby bolo vaše cvičenie nielen efektívne, ale aj stabilné a dlhodoboopakovateľné. Naša  oceľ má veľmi vysoký pomer pevnosti k hmotnosti a vynikajúce nárazy absorbujúce vlastnosti. Pevnosť a trvanlivosť konštrukcií je podporená odolnosťou voči nárazom. Vystužené ramená a veľké puzdrá s vyčnievajúcimi bodmi. To sú len niektoré vedecky vyvinuté inovácie vytvorené pre to, aby vás a vašich rodinných príslušníkov chránili.

Komfort Body Solid

Všetko je tam, kde má byť. Ergonomické štúdie boli aplikované v každom centimetri dizajnu domácich posilňovacích fitness zariadení, takže každý z našich strojov je mimoriadne užívateľsky "kamrátsky".

Závažia na multivežiach sú v blízkom dosahu pre rýchlu a bezpečnú nastaviteľnosť záťaže, s ktorou chcete cvičiť. Presne ako vo fitness centre.

Dokonca aj osky, rukoväte a úchytky sú navrhnuté tak, aby zodpovedali tvaru vašej ruky, a nie opačne.

Konštrukčná dokonalosť Body Solid

Všetky rámy strojov Body-Solid sú vybavené celo-4-stranou zváranou konštrukciou namiesto typických 2-stranných zvarov, ktoré sa v priemysle stali bežnými . Na našich hlavných nosníkoch používame vysoko odolnú oceľ s vysokou pevnosťou v ťahu 2 "x 2", 2 "x 3" a 2 "x 4" spolu s tvrdenými skrutkami hrubých rozmerov a výstužnými plátmi pre stabilitu pevnú ako skala.

DURAFIRM podložky a opierky zariadení Body Solid

Naše exkluzívne podložky DuraFirm sú odolné voči odtrhnutiu, mimoriadne silné a veľmi pohodlné. V priemysle používame penu s najvyššou hustotou 8 libier (hustota sa meria v librách (na kubickú stopu)), aby bola zabezpečená celková dokonalá opora chrbtice, stehien, sedacích svalov, či hrudníka. Tým Body Solid vyniká medzi producentmi domácich zariadení.

Lanká na multivežiach Body Solid

Nylónové laná Body Solid sú vyrobené z na 1100 kg testovaného, pozinkovaného oceľového 7 x 19 lanového úpletu. Naše káble sú skonštruované tak, aby vyhovovali americkým vojenským špecifikáciám a nesú bezpečnostný faktor 4: 1 proti roztiahnutiu a pretrhnutiu sa.

Cenová dostupnosť Body Solid

Výrobky Body Solid stanovujú vyšší štandard excelentnosti. Naša filozofia je jednoduchá: poskytnúť kupujúcim výnimočnú kvalitu, trvanlivosť a funkcie za veľmi prijateľnú cenu. Naše produkty zahŕňajú desiatky rôznych strojov na posilňovanie, navrhnutých cvičiacimi odborníkmi pre celotelový tréning v spojených štátoch. Majú všetky potrebné vstavané bezpečnostné prvky. Stroje Body Solid sú pohodlné, a pohodlná je aj ich cena, ktorú si môžete dovoliť.

Patentovaný Bi-Angular system a mnoho ďalších patentov. Spoločnosť Body Solid patrí dlhodobo medzi najlepších výrobcov domácich posilňovacích strojov na svete. Vybrať si môžete hlavne kvalitu za prijateľnú cenu. Z posilňovacích strojov sú najpôsobivejšie Body-Soliďácke multiposilňovacie veže.

Ich obľúbenosť rastie rovnako ako počet predaných kusov. Za dlhé roky používania týchto strojov sme nezaznamenali jedinú reklamáciu. Lanká sú testované na záťaž 1100 kg, i keď lanko na posilňovacom stroji, ako spotrebný materiál, predsa len niekedy povolí. Výhodou týchto Body-Solid posilňovačiek je, že ich prevedenie a spracovanie je naozaj solídne. Rámy majú vysokú odolnosť, lavičky a stojany zasa vysokú nosnosť, čo je hlavné, keď chcete bezpečnosť.

Doživotná záruka Body Solid

Uvedená doživotná záruka Body-Solid platí pre domáce použitie.