Vitaj v našom e-shope / osobný odber v showroome možný v pondelok až sobotu, predajne FIT PLUS v OC sú pre lockdown zatvorené.

Ashwaganda

Keďže Ashwagandha sa tradične používa ako Adaptogén, používa sa na mnoho symptómov súvisiacich so stresom. Adaptogény, predpokladá, že pomáhajú telu odolať fyzickým a mentálnym stresom.

Indický Ženšen, Zimná Čerešňa alebo Withania Opojná (somnifera)  – to sú názvy, pod ktorými ju môžete nájsť. Ide o poloker, ktorý rastie prevažne v severnej Afrike, na Blízkom východe a v Indii.  Ashwagandha je vyhľadávaným prírodným doplnkom kvôli svojim účinkom na zdravie človeka. Názov "Opojná" nie je náhodný.  

Ashwaganda ako prírodný zázrak

Možno ju zaradiť medzi podobné prírodné zázraky, ako je napr. aj aloe vera. Táto rastlina dorastá do výšky 1 – 1,5 metra. To, čo je liečivé, je jej koreň. Ašvaganda obsahuje flavonoidy, rastlinné alkaloidy, taníny, saponíny a steroidné laktóny, ktoré sú dôležité a potrebné pre naše telo. 

Používa sa už niekoľko tisíc rokov a je to jedna z najdôležitejších bylín v Ajurvédskej medicíne. Najviac ju poznajú a používajú v Indii, odkiaľ sa najvýraznejším spôsobom rozšírila aj do ďalších krajín. Niekoľko štúdii preukázalo, že je to skutočne výnimočná rastlina.

Ashwaganda a jej účinky na zdravie

Čo teda od Ashwagandhy očakávať? Pozrite si niektoré známe účinky, ktoré z nej robia vyhľadávanú bylinu medzi športovcami aj bežnými spotrebiteľmi

Ashwagandha môže pomôcť v mnohých aspektoch :

 Posilňovať myseľ.  Omladzovať organizmus.  Upevňovať duševné zdravie a vitalitu.  Pomáháť zaspať. Zlepšovať  náladu

Ashwaganda môže pôsobiť na organizmus

Protizápalovo. Protinádorovo,. Antistresovo a antioxidačne.

Referencie:

9,90 €
Na sklade
39,30 €
Na predajni
10,19 € 12,90 €
Na predajni
29,00 €
Vypredané / Na objednávku
27,70 €
Vypredané / Na objednávku

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Každý rok motivujeme a vyhlasujeme súťaž Do formy s Muscle&Fitness

Navštíviť

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním / zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Ďalšie informácie).

Rozumiem