🔥 Už len do konca týždňa: BLACK FRIDAY tu 🔥

WEIDER Victory Endurance Všetky produkty

Weider Cyclo Energy 500 g

WEIDER Victory Endurance Všetky produkty

Weider Cyclo Energy 500 g

Vypredané / Na objednávku

Vysokomolekulárny sacharid Cluster Dextrin® (98%) je doteraz najrýchlejšie vstrebateľným sacharidom vhodným pre vytrvalosný tréning.

19,90 € s DPH
Mám záujem
Hmotnosť 500 g
Počet dávok 10
Forma produktu Prášok
Dávkovanie 50 g prášku v 300 ml vody
Doplňujúce info Cluster Dextrine

WEIDER VICTORY ENDURANCE CYCLO ENERGY PRO - najrýchlejšia doprava energie do krvi

 Výživový doplnok  Victory Endurance Cyclo Energy Pro je potravinový doplnok v práškovej forme na báze cyklodextrínového klastra Dextrin® (98%), patentovanej zlúčeniny rozvetveného cyklického dextrínu.  Vďaka svojej špecifickej molekulárnej štruktúre sa CYCLO ENERGY PRO vyznačuje:

  • rýchla absorpcia do krvného obehu
  • vysoká biologická dostupnosť
  • okamžité opatrenia v oblasti energie

Okrem toho je CYCLO ENERGY PRO ľahko rozpustný vo vode, čo z neho robí ideálne riešenie pri vytrvalostných aktivitách a vyznačuje sa vysokou stráviteľnosťou, ktorá je vynikajúca pri predchádzaní kontraindikáciám ako bolesti brucha.

Sacharid Cluster Dextrine - TOP komponent pre športový nápoj

Klastrový dextrín (vysoko rozvetvený cyklický dextrín) je nový typ dextrínu, ktorý sa vyrába z amylopektínu cyklizačnou reakciou vetviaceho enzýmu (BE, 1,4-α-D-glukán: 1,4-α-D-glukán 6- a-D- (1,4-a-D-glukán) -transferáza, EC 2.4.1.18).

Japonsko úspešne dosiahlo výrobu Cluster Dextrinu uplatnením svojej jedinečnej technológie v enzymológii. Spoločnosť Glico získala v októbri 2012 status GRAS FDA pre produkt Cluster Dextrin za funkčnosť i bezpečnosť.

Cluster Dextrin ™  získal ocenenie Ringier Technology Innovation Award 2020 (Švajčiarsko)v kategórii potravín a nápojov ako inovatívna prísada pre športovú výživu. 

Cluster Dextrin je funkčný sacharid, ktorý poskytuje rýchlu a udržateľnú energiu na výrazné zvýšenie výkonu pri cvičení a športe. Je vyrobený z voskovitého kukuričného škrobu bez GMO s použitím pôvodnej enzýmovej techniky spoločnosti Glico. Cluster Dextrin je vo svojej molekulárnej štruktúre vysoko rovnomerný, vysoko vo vode rozpustný roztok a umožňuje rýchly presun cez žalúdok do čreva. V porovnaní s tradičnými zdrojmi cukrov, ako je glukóza a dextróza, je klinicky dokázané, že Cluster Dextrin zvyšuje vytrvalosť, zmierňuje črevné ťažkosti a zmierňuje únavu a potláča zápalový stres.

Cluster Dextrin ™ je vysokomolekulárny sacharid s rýchlym vyprázdňovaním žalúdka, takže dodáva udržateľnú energiu s dokonalým načasovaním počas dlhodobého cvičenia.

Kratšia doba pobytu v žalúdku umožňuje vhodnosť použitia pre športové nápoje, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do tela. Zvyčajne sa v prípade nápojov obsahujúcich iba elektrolyty najrýchlejšie absorbuje 280 mOsm (má rovnaký osmotický tlak ako telesná tekutina). Náš výskum však odhalil, že vyprázdňovanie žalúdka, keď nápoje obsahujú sacharidy, je pri nápoji s nízkym osmotickým tlakom približne 150 mOsm najkratšie v pomere k osmotickému tlaku nápoja a vyprázdňovaniu žalúdka (doba prenosu zo žalúdka do čreva) * 1 ).

To znamená, že ak sa použijú nízkomolekulárne sacharidy, ako je glukóza, osmotický tlak sa zvýši, aj keď je koncentrácia rovnaká (620 mOsm v 10% roztoku), a vedie iba k príprave nápojov s pomalým vyprázdňovaním žalúdka.

Na druhej strane, ak sa použije približne 2 500-násobne vyššia priemerná molekulová hmotnosť Cluster Dextrinu v porovnaní s glukózou, osmotický tlak je ťažko ovplyvniteľný a je možné ľahko navrhnúť hypotonické športové nápoje, hoci elektrolyty, vitamíny a aminokyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre športové nápoje, sú kombinované.

Potvrdili sme, že účinok zvyšujúci vytrvalosť je možné dosiahnuť konzumáciou nápoja obsahujúceho Cluster Dextrin!

Nápoje kombinujúce Cluster Dextrin sa vyznačujú tým, že obsahujú vysoko koncentrované sacharidy a rýchle vyprázdňovanie žalúdka. Preto je možné okamžite doplniť energiu, hydratáciu a elektrolyty spotrebované počas cvičenia. Potvrdili sme, že podávanie Cluster Dextrinu myšiam významne predĺžilo čas plávania (= vytrvalosť) pri vytrvalostnom plávaní v porovnaní s podávaním vody a roztoku glukózy * 2).

Okrem toho sme skúmali kritický čas plávania špičkových plavcov plávajúcich v bazéne s tečúcou vodou po užití každého nápoja zobrazeného na obrázku. Vo výsledku sa ukázalo, že čas strávený plávaním sa výrazne predlžuje, keď sa konzumuje nápoj obsahujúci Cluster Dextrin v porovnaní s inými nápojmi.

Reference study: * 2) Biosci Biotechnol Biochem, 63: 2045-2052, 1999

DÁVKOVANIE:

50 g prášku v 300 ml vody, raz denne.

 ČISTÝ OBSAH: 500 g

SKLADOVANIE: Uchovávajte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu svetla.

NUTRIČNÉ ​​INFORMÁCIE

 | Fakty o výžive  | Na (50 g) | energie  | 800 kJ / 191 Kcal | tuk z toho nasýtené | 0,01 g 0 g | sacharidy z toho cukry | 48 g 1 g | proteín  | 0 g | soľ  | 0 g | Cluster Dextrin®  | 49 g | Zloženie: 98% Cyclodextrin (Cluster Dextrin ™), kyselina: kyselina citrónová; aróma, sladidlo: sukralóza; Farbivo: beta-karotén; repná šťava ( Beta vulgaris L.).

Upozornenia: ak máte akýkoľvek zdravotný problém, pred použitím sa poraďte s lekárom. Účelom tohto produktu nie je diagnostikovať, liečiť, liečiť alebo predchádzať chorobe. Používa sa iba ako doplnok výživy. Účelom tohto produktu nie je nahradiť pestrú a vyváženú výživu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste.

D

DenisTrnava, 03. 08. 2021

spicka

I

IvoBratislava, 25. 05. 2021

funguje

P

PeetBratislava, 07. 05. 2021

Super, najnovsia vec slape vyborne u mna

Hmotnosť 500 g
Forma produktu Prášok
Dávkovanie 50 g prášku v 300 ml vody
Doplňujúce info Cluster Dextrine

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky