🛡️ Posilni svoju imunitu! Vyber si doplnky na imunitu TU.

Cyklistický trenažér: NordicTrack S22i Studio Cycle – RECENZIA

  • Novinky

Táto recenzia obsahuje všetko, čo potrebuješ vedieť o bicykli NordicTrack S22i Studio Cycle. Táto recenzia je rozdelená do troch hlavných častí. V prvej časti sa podelíme o myšlienky súvisiace s hardvérom S22i, od dizajnu a technológií, ktoré sú súčasťou bicykla, až po pocit z bicykla a jeho kvalitu.

Cyklistický trenažér: NordicTrack S22i Studio Cycle – RECENZIA

V druhej časti nájdeš myšlienky o softvéri a integrovaných fitnes hodinách. Bude obsahovať aktuálny stav členstva v iFIT a aké možnosti cvičení sú k dispozícii. Uvádzame tiež názory na inštruktorov, predpripravené programy a ďalšie dôležité funkcie, ktoré iFIT obsahuje s modelom S22i.

Táto časť by mohla byť v priebehu času zastaraná, pretože spoločnosť iFIT pokračuje v aktualizácii svojho softvéru. Keď dôjde k ďalším veľkým zmenám, aktualizujeme túto recenziu, ako aj ostatné. Tretia časť sú moje celkové myšlienky o bicykli NordicTrack S22i a o tom, pre koho si myslím, že by bol vhodný.

Jedinečnou vlastnosťou bicykla S22i, ktorá ho odlišuje od konkurencie, je výkonový sklon a pokles. Stúpanie dosahuje až 20 stupňov a klesanie až do záporných 10 stupňov. Mať možnosť náklonu a poklesu nie je pri bežeckých trenažéroch štandardom. Model S22i je však jedným z mála bicyklov, ktoré majú túto funkciu.

Dizajn modelu S22i

Sklon funguje automaticky tak, aby zodpovedal terénu na obrazovke, takže ho môžeš počas jazdy pozorne sledovať. Keďže väčšina najlepších programov, ktoré sú súčasťou balenia, sú jazdy vonku, skutočne to pomáha pri ponorení sa do deja.

Po jeho používaní sa staneš trochu rozmaznaný. Ak teraz absolvujem jazdy s inými cyklopočítačmi, ktoré nemajú sklon do kopca pri vyhliadkovej jazde, želám si len, aby som bol na svojom S22i. Možno aj preto nevidíme, že by sa iné spoločnosti toľko zameriavali na outdoorové hodiny, pretože zážitok by jednoducho nebol ani zďaleka taký dobrý.

s22 i vonku.png

S22i magnetický odpor

S22i využíva magnetický odpor, ktorý používajú mnohé prémiové bicykle. Funguje skvele a umožňuje rýchle, plynulé a mimoriadne tiché nastavenie odporu.

Magnetický odpor je tiež riadený digitálne, čo znamená, že umožňuje funkciu Auto Resistance. Takže keď cvičíš hodiny s trénerom iFit nikdy sa nemusíš starať o zmenu odporu na základe pokynov inštruktorov. Urobí to automaticky, pokiaľ to nebudete chcieť.

Odpor môžeš ovládať pomocou tlačidiel umiestnených na pravej strane riadidiel. Tlačidlami umiestnenými na ľavej strane riadidiel môžeš nastaviť aj sklon.

Sveltus Aerobic švihadlo
Sveltus Sveltus Aerobic švihadlo
7,00 €
Na predajni
Sveltus švihadlo rýchle, kovové lanko
Sveltus Sveltus švihadlo rýchle, kovové lanko
19,00 €
Vypredané / Na objednávku

Ovládacie centrum S22i

Model S22i sa dodáva s 22-palcovou otočnou obrazovkou s HD rozlíšením. To je skvele oceniteľné najmä pri vykonávaní cvikov mimo bicykla, pretože program iFIT obsahuje aj množstvo hodín posilňovania a jogy.

Celkovo si myslím, že obrazovka je skvelá. Ale jedna malá vec, ktorá sa mi nepáči, je, že sa nikdy nevypína. Je to jediný bicykel, ktorý som kedy používal, pri ktorom obrazovka jednoducho nesčernel a nemá tlačidlo na vypnutie. Takže ak ho máš v miestnosti, kde spíš, bude vždy svietiť, pokiaľ ho po skončení používania neodpojíš zo zásuvky. Nie je to veľký problém, ale je to niečo, čo podľa mňa nebolo dobre navrhnuté na domáce použitie.

V riadidlách je integrovaná priehradka na telefón a ventilátor, ktorý je pripojený k bicyklu. Ventilátor je naozaj veľkým rozdielom počas náročných jázd alebo horúcejších dní.

s22 i bike fit plus.png

Je tu aj miesto na uloženie ľahkých činiek, ktoré sú dodávané spolu s bicyklom na hodiny práce s rukami. Umožňuje ti to absolvovať všetky ich cyklistické triedy bez toho, aby ste sa museli starať o nákup ďalšieho vybavenia.

Zdá sa, že spoločnosť NordicTrack použila rovnakú filozofiu - mať všetko, čo potrebuješ, pripravené na použitie spolu s pedálmi. Pedále S22i sa dodávajú s klipmi na klietku. Tie sú príjemné pre tých, ktorí s cyklistikou začínajú a nechcú si kupovať ďalšie topánky aby mohli vôbec začať. Odporúčam však časom vymeniť tieto klipsy za skutočné, čo je celkom jednoduchý proces. Jazda s klipsami len zlepší váš zážitok z bicyklovania.

Softvér S22i

Softvér, ktorý je súčasťou zariadenia S22i, je program iFIT. iFIT ponúka neuveriteľné množstvo obsahu, ktorý by mal uspokojiť takmer každého na akejkoľvek kondičnej úrovni. Ponúkajú tisíce lekcií, ktoré ťa zavedú do celého sveta, kde môžeš jazdiť na veľmi jedinečných miestach.

Vyhliadkové jazdy sú skutočne najlepšou časťou iFiT. Tu si naozaj všimneš výhodu automatického sklonu/klesania, ktoré zodpovedá terénu, v ktorom jazdíte. Vďaka tomu je zážitok naozaj oveľa viac pohlcujúci.

Štúdiové jazdy sú síce stále príjemné, ale nedosahujú takú kvalitu ako ich vyhliadkové náprotivky. Nie sú vôbec zlé, ale vyhliadkové jazdy sú najlepšie, aké som v rámci akéhokoľvek programu zažil. Zatiaľ čo pri štúdiových hodinách sú iné možnosti, ktoré som si užil viac.

Weider Uterák HZRD 50x100 cm
WEIDER Weider Uterák HZRD 50x100 cm
5,90 €
Vypredané / Na objednávku

Čiastočne to súvisí s hudbou. Hudba na iFIT sa za posledných niekoľko mesiacov dosť zlepšila. Teraz majú na výber z 11 rôznych hudobných žánrov. Z nejakého dôvodu to dobre funguje na hodinách vonku. Myslím si však, že vo väčšine prípadov je pôžitok zo štúdiových jázd čiastočne postavený na hudbe. Bez stanoveného playlistu určeného pre každú triedu sa pri štúdiových jazdách stráca ten extra nádych.

Systém iFIT ponúka množstvo programov od začiatočníkov až po pokročilých. Alebo si môžeš jednoducho vybrať triedy jednotlivo.