🥦 Kvalitný a chutný VEGAN proteín? TU JE!

Čo sa skutočne deje s našim telom keď spíme? Pozor na stratu svalov!

Väčšina z nás si myslí, že spánok je pre naše telo, jeho regeneráciu a rast svalov nevyhnutný. To samozrejme je pravda, no existuje ešte niekoľko faktov, ktoré toto stanovisko mierne naštrbujú. Vieš, čo sa s tvojim telom deje, keď spíš? Zatiaľ čo ty snívaš, v tvojom fyzickom ja prebieha celý rad procesov. Preto je to, čo niekoľko hodín pred spánkom skonzumuješ viac ako dôležité a do veľkej miery ovplyvňuje nie len kvalitu spánku, ale aj jeho výsledok.

Čo sa skutočne deje s našim telom keď spíme? Pozor na stratu svalov!
Možno si už počul/a o teórii, že kým ty si spokojne spíš, tvoje svaly možno „upadajú“. Je to skutočne tak, ak je spánok vlastne regeneračný proces? Počas spánku dopĺňa pečeň zásoby glykogénu z prijatých sacharidov, mastné kyseliny sa ukladajú do tukových buniek a aminokyseliny si telo tvorí i rozpadom svalstva, bohužiaľ. 

Predchádzať však tomu môžeš iba kvalitnou výživou svalov pred spánkom! Ukážeme si tri doplnky výživy, ktoré ti pomôžu ešte lepšie regenerovať, ale pritom spaľovať podkožný tuk a tiež minimalizovať stratu svalovej hmoty. S nimi budeš mať teda rozhodne väčšiu šancu zlepšiť objem svalovej hmoty, ale aj vyrysovanie. 

KAZEÍN

Asii si prekvapený/á, že sme zaradili kazeín do zoznamu spaľovačov tuku. Správne – podľa štúdií nie je jedným z favoritov iba na rast svalovej hmoty, ale podporuje i spaľovanie tuku v noci. 

Muži aj ženy, ktorí praktikovali vysokoproteínovú stravu (25 % z celkového denného príjmu energie u nich tvorila energia z kazeínu) spozorovali menší hlad a spálili viac tuku, a to hlavne v noci, než tí, u ktorých tvoril kazeín iba 10 % z celkového príjmu kalórií. 

To ukázala štúdia, uverejnená v The American Journal of Clinical Nutrition v r. 2009. Ako teda naložiť s touto inofrmáciou a čo robiť pred spánkom? Daj si 20–40 g micelárneho kazeínu tesne pred spaním. Tiež môžeš napríklad ešte pridať 10–20 g kazeínu do svojho pred- a potréningového koktailu, alebo kazeín pridávaj aj do koktailov medzi jedlami.

čo sa s našim telom deje ked spime kazein fitplus sk.jpg


vyskúšaj napríklad: Weider Protein 100% Casein

CLA (konjugovaná kyselina linolová)


CLA patrí medzi prirodzene sa vyskytujúce mastné kyseliny, ktoré podporujú spaľovanie tuku a stimulujú svaly k rastu objemu a sily. Výskum ukázal, že CLA nielen znižuje množstvo tuku uloženého v tele, ale zvyšuje aj celkový metabolizmus, a to i počas spánku. Suplementáciou (dopĺňaním) CLA môžeš dosiahnuť štíhlejšiu postavu a zároveň zabrániš tomu, aby sa aminokyseliny využívali na energiu.

Dôležité je užívať CLA dôsledne niekoľko mesiacov. Neočakávaj viditeľné zmeny cez noc, pri CLA prináša ruže iba trpezlivosť. Koľko CLA si dať pred spaním? Odporúčame ti užiť 2–3 g CLA spolu s kazeínovým koktailom tesne pred spaním, a ak sa prebudíš počas noci, tak aj s popoludňajším jedlom.

co sa s nasim telom deje ked spime fitplus sk cla.png


vyber si spomedzi kvalitných CLA tú svoju TU

GABA (gama-aminomaslová kyselina)


Táto aminokyselina patrí medzi neurotransmitery, čo znamená, že stimuluje nervovú sústavu a posilňuje svalové impulzy. Naviac podľa vedeckých štúdií stimuluje nočné uvoľňovanie rastového hormónu. V podstate podporuje celkové uvoľnenie a regeneráciu, to znamená, že ideálna doba k príjmu GABA je práve pred spaním, kedy ti poslúži k regenerácii svalov a uvoľní mastné kyseliny z tukových buniek. Dosiahneš tak ešte výraznejší stupeň redukcie tukov ich postupným spaľovaním počas spánku.

Celkový recept na predspánkovú rutinu teda vyzerá nejak takto:  20 - 40 g micelárneho kazeínu + 3 g CLA + 3 - 5 g GABA

Všetky doplnky výživy nájdeš TU


Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky