Objav svoj maximálny výkon s MAX MUSCLE

Kompava Tryptofan B, 60 kps

Kompava Tryptofan B, 60 kps

Vypredané / Na objednávku

Dôležitá aminokyselina v kombinácii s vitamínmi

Hmotnosť 80 g

Popis

L-tryptofán je esenciálna aromatická aminokyselina, ktorá má schopnosť prepraviť krvný cukor (glukózu) cez prirodzené bariéry mozgu do nervových buniek. Za prítomnosti vitamínu B6 sa premieňa na serotonín, ktorému sa hovorí aj hormón šťastia. Serotonín sa v noci premieňa na melatonín.
L- tryptofán sa okrem premeny na serotonín môže premieňať v tele aj na vitamín B3. Pokiaľ má telo dostatočný prísun vitamínu B3 tento proces neprebieha a preto sa môže viac L- tryptofánu premeniť na serotonín a melatonín. Práve z tohto dôvodu je vitamín B3 pridaný do prípravku Tryptofán B. Serotonín patrí medzi neurotransmitery, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových vzruchov medzi bunkami centrálneho nervového systému. Na základe toho sa podieľa na procesoch, ktoré ovplyvňujú náladu a celkový psychický stav. Jeho nedostatok spôsobuje zhoršenie nálady, depresie, poruchy spánku, nespavosť, dezorientáciu a podráždenosť, ktorá vedie až k agresivite. Okrem zhoršenia psychického stavu jeho nedostatok vyvoláva nadmernú chuť do jedla, čo sa prejavuje hlavne nadmernou chuťou na sladké. V niektorých prípadoch je zodpovedný za vznik a priebeh migrény. Jeho účinky sa používajú pri liečbe depresií, fóbií, bolestivej menštruácii a pri predmenštruačnom syndróme. Melatonín je hormón, ktorý vzniká premenou zo serotonínu cez noc, teda je ovplyvnení intenzitou svetla. Jeho koncentrácia v krvi je v noci 10 krát vyššia ako počas dňa. Jeho koncentrácia sa vekom znižuje. Už prvý lúč svetla, ktorý dopadne na sietnici oka zastaví produkciu melatonínu. Jeho hlavný účinok spočíva v zlepšení kvality a kvantity spánku. Urýchľuje zaspávanie, predlžuje spánok, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovoľné budenie sa počas noci a skoro ráno. Vďaka tomu sa zlepšuje regenerácia organizmu, spomalí sa starnutie organizmu a zlepší sa psychický stav. Okrem týchto účinkov má aj antioxidačné a imunomodulačné. V potrave sa L -tryptofan nachádza v najväčšom množstve v banánoch, búrskych orieškoch, mäse všetkých druhov, mlieku, rybách, tvarohu, mlieku, syroch a sóje.

Okrem syntézy proteínov má významnú úlohu v CNS ako prekurzor neurotransmiteru serotonínu (hormón dobrej nálady) a hormónu hypofýzy melatonínu (spánkový hormón). Tryptofan B obsahuje aj vitamíny B6 a B3, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, prispievajú tiež k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

  • prispieva k správnej funkcii nervového systému
  • podporuje správnu funkciu psychiky
  • znižuje únavu a vyčerpanie
  • zlepšuje kvalitu spánku a nočné budenie sa
  • podporuje dobrú náladu
  • urýchľuje zaspávanie

 | Nutričné hodnoty | Na 1 dávku (1 kapsula)
 | L-tryptofán  | 250 mg
 | Vitamín B6  | 5 mg
 | Niacín  | 2,5 mg
 | Oxid kremičitý  | 2,5 mg

Zloženie

L-tryptofán, vitamín B6 (ako pyridoxínhydrochlorid), niacín (nikotínamid), sipernat (oxid kremičitý), živočíšna kapsula, farbivo: oxid titaničitý;

Odporúčané dávkovanie

2x denne 1 až ľ kapsuly. Užívať na lačný alebo poloprázdny žalúdok. Zapite dostatočným množstovom tekutiny.

Upozornenie

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Osobám s poruchami obličiek, pečene a čriev odporúčame prekonzultovať užívanie prípravku so svojim lekárom. Po otvorení starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale, pri teplote 10-25°C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy.

NO DOPING - tento výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani GMO suroviny.

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.

Naše ďalšie webstránky

Ako výhradný zástupca LifeFitness máme najširšiu ponuku zariadení pre komerčné fitness centrá

Navštíviť

Od roku 1992 prinášame novinky zo sveta fitness, bodybuildingu a zdravého životného štýlu

Navštíviť

Revolučný skupinový tréning prepájajúci hudbu, svetlá a senzory do interaktívnych a motivačných zážitkov.

Navštíviť

Súhlas so spracovaním cookies

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázat všetky
Povoliť všetky